Kiitos äänestäjillemme, Askolan Kokoomukselle loistava tulos aluevaaleissa!

Askolan Kokoomus kiittää lämpimästi äänestäjiään! Saavutimme 23.1.2022 järjestetyissä aluevaaleissa yhdistyksemme historian parhaan vaalituloksen Askolassa 30,3 prosentin kannatusosuudella kunnan äänistä. Samalla ylitimme ensimmäistä kertaa 30 prosentin kannatusosuuden.  Aluevaltuustoon valittiin Tero Suominen (186 ääntä) ja Riku Honkasalo (146 ääntä), lisäksi Kokoomuksen ensimmäiseksi varavaltuutetuksi valittiin Mia Myllys (143 ääntä).  Tämä tulos on enemmän mitä uskallettiin missään vaiheessa toivoa. Tulemme olemaan äänestäjien antaman luottamuksen arvoisia myös tämän uuden hallintotason luottamushenkilöinä. Ollaan siis yhteyksissä, ja tulemme kertomaan toiminnastamme aluehallinnossa jatkossa myös tällä sivustolla!

Kategoria(t): Uutiset. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.