Kokoomuksen vaaliauton kolmas vierailu Askolassa ti 18.1.

Kokoomuksen vaaliauto vieraili jo kolmannen kerran näissä aluevaaleissa Askolan torin ympäristössä ti 18.1.2022. Kiitokset kahvilla poikenneille! Kaikkia pandemiaohjeistuksia noudatettiin. Paikalla ehdokkaista (satunnaisessa järjestyksessä): Mia Myllys (313), Riku Honkasalo (291), Jari Ilkka (295), Jokke Härmä (294), Ari Forsberg (284), Heikki Vestman (334), Kari Jahnsson (296) ja Tero Suominen (327).

Kokoomuksen vaaliauto vieraili Askolan torilla ja Monninkylässä myös 1.1. ja 9.1. Tuolloin voimassa olleiden ohjeistusten perusteella vaaliautolle ei ilmoituksin tai muutoinkaan kutsuttu ketään, ja myös paikan päällä kahvikojulle pysähtyminen oli täysin ohikulkijoiden omassa harkinnassa. Paikalla olivat 9.1. turvavälejä ja muita hygieniasuosituksia noudattaen ehdokkaat Jari Ilkka, Kari Jahnsson, Mia Myllys, Tero Suominen ja Riku Honkasalo (maskeja otettiin pois vain kuvan oton ajaksi).

Kategoria(t): Uutiset. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.